Rõivaste konstrueerimine ja õmblemine (Õmbleja-rätsepa koolitus)

Lähimad kuupäevadKoolitusÕpetajadÕppekeelHind
06.05.2024 – 09.08.2024Rõivaste õmblemine ja modelleerimineNonna Mummavene2500€
Loo iseendale riidegarderoob ja omanda uus kutse

Koolitus on mõeldud neile, kes soovivad õppida konstrueerima, modelleerima ja õmblema naiste riided ning tegema lõikeid, kas algajatele või oskavatele inimestele. Koolituse käigus on võimalik luua kergete rõivaste garderoobi. Peale koolituse läbimist saab alustada tööd kas õmblejana, või rätsepana nii ateljees, kui ka ettevõtjana.

Koolituse läbimisel õppija oskab õmmelda ja modelleerida aoks järgmisi rõivaid: püksid, seelikud, kapuutsiga dressipluusid, kleidid, särgid, pluusid, bleiserid. Selleks tal on omandatud oskused  võtta mõõte, konstrueerida figuurilt ja tabelist võetud mõõtudega lõiget, teha õmblusi ja käsitsipisteid
töödelda detaile, läbi viia esimese ja lõpliku proovi. Õppija teab, kuidas valida ja arvestada materjali õmblemiseks, organiseerida oma töökoha, töötada kuumniiske töötlemise seadmetega.

Kursusest
  • Põhilõike konstrueerimine (seelikud, kleidid, püksid, trikotaaži kleidilõiked). Toode õmblemine.
  • Valmislõikega töötamine.
  • Varruka konstrueerimine ja modelleerimine
  • Igasuguse fassooni modelleerimine põhilõike järgi
  • Trikotaažiga töötamine.
  • Materjali arvutamine ja mõõtude järgi kohandamine.
  • Lõikus ja ettevalmistus prooviks
  • Proovide läbiviimine ja paranduste teostamine
  • Erialane eesti keel.
  • Turunduse alused.
  • Töökorraldus. Autori- ja tarbijakaitse.
  • Õppepraktika ateljees.

ÕPPEKAVA >>>

Koolituse eesmärk

Koolituse eesmärk on kujundada isiksus, kellel on teadmised, oskused, vilumused ja hoiakud töötamiseks rõivaõmblemise valdkonnas ning eeldused ja soov õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks; kujundada õppijal valmidus iseseisvaks tööks ja pidevaks erialaseks enesetäiendamiseks ning loovust, algutus-, otsustus- ja vastutusvõimet.

Õppekava vastab kutsestandartidele Õmbleja, tase 4, ja Kergete rõivaste rätsep, tase 4.

Tingimused:

Õppekava “Rõivaste modelleerimine ja õmblemine” alusel võib asuda õppima iga inimene, kelle tervislik seisund võimaldab õppida ja töötada antud alal. Vastuvõtt toimub vastavalt dokumendis “Õppekorralduse alused” sätestatud tingimustele.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid:

Tunnistus väljastatakse õppijale juhul, kui õppija on osalenud vähemalt 75% õppetundidest ja sooritanud kõik vajalikud ülesanded. Õppija on osalenud praktika töös ja esitanud valmistooted eksami seminaril ning saanud selle kohta positiivse hinnangu.
Tõend koolituses osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse õppijale juhul, kui õppija on osalenud vähem kui 75% õppetundidest või kui õppija ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid. Tõend väljastatakse vastavalt tundide arvule, kus osaleja osales.

Koolitaja:

Nonna Mumma. 1988 a. omandanud kutse „Naiste ülerõivaste rätsep“ Tallinn 4. kutsekoolis. 2002 a.omandanud kutse „Konstrueerija-modelleerija“ Tallinna Kristiine Teeninduskool. Töötanud rätsepana erinevates ateljeedes ja erinevate moeloojatega kokku 36 aastat.

Õppekogumaht: 250 akadeemilist tundi (170 tundi auditoorne õppetöö, 80 tundi praktika koolikeskkonnas)
Koht: Sõle 3 ja Mustamäe tee 29, Tallinn